SIKÇA SORULAN SORULAR

DEVA Holding’e nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

DEVA Holding ve iştiraklerinde, iş başvuruları www.kariyer.net üzerinden alınmaktadır. Aynı zamanda www.deva.com.tr web sayfası üzerinden açık pozisyonlarımıza ulaşabilir ve niteliklerinize uygun bulduğunuz pozisyonlarımıza başvuru yapabilirsiniz.

Hangi pozisyonlarınızda açık var?

İşe alımı yapılan pozisyonlarımıza ulaşmak için tıklayın

DEVA’da staj imkanı var mıdır?

Yaz dönemi süresince staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerine ve kış döneminde meslek lisesi öğrencilerine, almış oldukları teorik bilgileri uygulama ortamı sunarak iş hayatına hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla staj imkanı tanınmaktadır.

Yaz dönemi stajyer seçimi için Nisan ayında www.kariyer.net adresinde “Yaz Dönemi Stajyer” ilanımız yayınlanmaktadır. Bu ilana gelen başvurular arasından staj için uygun bulunan ve staj zorunluluğu bulunan adaylar, yapılandırılmış grup mülakatına davet edilmekte ve olumlu bulunan adaylara görev yapmak istedikleri bölümler de göz önünde bulundurularak; DEVA Holding Genel Müdürlük ve Üretim Tesislerinde staj yapma imkanı sunulmaktadır.

Stajlar ne kadar sürer?

Lise öğrencilerine Eylül-Haziran ayları arasında, üniversite öğrencilerine ise Haziran-Eylül ayları arasında staj imkanı tanınır. Lise öğrencilerine yönelik kış dönemi stajları bir yıl içerisindeki eğitim dönemi boyunca devam etmekte, üniversite öğrencilerine yönelik yaz dönemi stajları ise projelerin yoğunluğuna, bölümlerin ihtiyaçlarına ve öğrencilerin isteklerine bağlı olarak bir ya da birkaç ay sürebilmektedir.

İş başvurusu yaptıktan sonra süreç nasıl ilerliyor?

İş başvuruları alındıktan sonra uygun adaylar İnsan Kaynakları tarafından görüşmeye davet edilir. Bu aşamada pozisyona bağlı olarak çeşitli sınav ve kişilik testleri uygulanır. İlk görüşmede olumlu bulunan adaylar ikinci aşamada bölüm yöneticilerine yönlendirilir.

İş başvuruma olumlu ya da olumsuz geri dönüş alabilecek miyim?

Tüm iş başvurularına olumlu ya da olumsuz geri dönüşler telefonla ya da www.kariyer.net üzerinden - yapılmaktadır.

DEVA’da eğitim imkanları nelerdir?

DEVA Holding saha kadrosu, mavi yaka ve beyaz yakalı çalışanlar için pozisyona bağlı son derece geniş kapsamlı eğitim programları hazırlamaktadır.