DEVA BioTürkiye’de

İVEK Vakfı tarafından Türkiye medikal ve farmasötik biyoteknoloji ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen BioTürkiye Kongresi, 5-7 Mart tarihleri arasında Osmanlı Arşivi Külliyesi’nde gerçekleşti. DEVA’nın ana sponsor olarak katıldığı kongrede, medikal ve farmasötik biyoteknoloji alanında tüm paydaşlar “Biyoteknoloji Ekosistemi” temasını konuşmak üzere bir araya geldi. Üniversite, endüstri, kamu ve sivil toplum kuruluşları tarafından sorunlar masaya yatırılarak, çözüm önerileri üzerinde tartışıldı.

 

Kongrenin kapanış günü gerçekleşen BIO Türkiye Ödül Töreni’ne Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katılarak birer konuşma yaptı. Yerli ve milli ilaç geliştirme, üretme, bunu ülke içinde ve uluslararası alanda pazarlama çabası içinde olan bir anlayışı yerleştirmenin önemi toplantının ana mesajları oldu.

 

Ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, DEVA adına teşekkür plaketini Türkiye ve Uluslararası Pazarlar GMY Doğan Varinlioğlu’na takdim etti.