ÜRETİM TESİSLERİMİZ
Çerkezköy ve Kartepe’de olmak üzere 2 ayrı lokasyonda 3 üretim tesisi bulunan DEVA, toplamda 151,551 m² arazi üzerine kurulu 67,242 m² kapalı alana sahip tesislerinde, yenilikçi ve farklı ürünleri yüksek kaliteli bir deneyim ile sunma, küresel ölçekte sağlıklı yaşama herkesin erişebilmesi amacıyla, rekabet ettiği alanlarda dev ilaç markaları yaratarak ilk tercih olma hedefiyle üretim yapmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı, TGHB ve ayrıca EU GMP ve US FDA onaylı tesislerinde üretimine devam eden DEVA, yıllık 578 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahiptir.
Birbirinden bağımsız üretim alanları, güncel teknolojiyle donatılmış laboratuvarları, eğitimli ve konusunda uzman personelden oluşan güçlü kadrosuyla üretim yapan DEVA, tesisleri ile Türkiye’de en kapsamlı üretim yapan yerli ilaç şirketlerinden biri konumundadır. Hali hazırda steril ve non steril ürün formlarında çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Bu ürünler arasında; likit, semi-solid, solid, sefalosporin, penisilin, hormon ve inhalasyon ürünleri, solid onkoloji, likit onkoloji, hayvan sağlığı ürünleri, ilaç aktif maddeleri ile birlikte, ampul, likit ve liyofilize flakon ve BFS teknolojisi ile göz damlaları ve steril enjektabl ürünler için tıbbi ampul ve kolonya üretimleri de devam etmektedir.
Ayrıca, Çerkezköy’de 58.000 m² üzerine kurulu ve 43.500 palet kapasitesine sahip Lojistik Merkezi’nden günlük olarak 2 milyon kutuya kadar ilaç dağıtımı yapılabilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı pazarlar için üretilen tüm ürünlerin tek merkezde toplanacağı tesis, Türkiye’de yer alan ilaç firmaları arasında en büyük lojistik merkezi olma özelliği taşımaktadır.