.
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Philipp Haas

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olan Philipp Haas; St. Gallen Ekonomi, Hukuk ve İş İdaresi İşletme Üniversitesi'nde ihtisas alanı bankacılık olmak üzere İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. Akıcı Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca ve Türkçe konuşmaktadır. 1992 yılından beri yatırım danışmanı ve yönetici olarak görev almış olan Philipp Haas, Doğu Avrupa Ülkeleri ve özellikle Türkiye pazarlarında geniş deneyime sahiptir. Ukrayna ve Türkiye'de birçok yeniden yapılandırma projelerinde yer almış olan Philipp Haas, 90'larda kurumsal yabancı yatırımcıları temsilen birçok yönetim kurulu üyeliği yapmıştır ve bunların arasında Ukrayna'da bulunan Rogan Brewery ile Türkiye'de bulunan Net Holding sayılabilir. İlaç sektöründe geniş deneyime sahip olan Philipp Haas, gelişmekte olan piyasalardaki fonlara ilaç sektöründe danışmanlık yaparak yatırımlarını Doğu Avrupa'ya yönlendirmiştir. Bunlar arasında daha sonra Zentiva adını alan Slovakopharma firması da bulunmaktadır. EastPharma Ltd. ve DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Haas, aynı zamanda Saba İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., New Life Yaşam Sigorta A.Ş., EastPharma İlaç Üretim Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.,'de de Yönetim Kurulu Başkanı; EastPharma Sarl'da ise Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca Grup bünyesindeki Devatis Limited,Devatis Gmbh, Devatis A.G. ve Devatis Inc. şirketlerinde de direktör olarak görev yapmaktadır.

Mesut Çetin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & CFO

DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO'su olan Mesut Çetin, profesyonel hayatına 1999 yılında fon yönetim şirketi olan GEM Global Equities Management S.A. bünyesinde başlamış olup, takas, araştırma görevlisi, trader ve yöneticilik gibi değişik pozisyonlarda görev almıştır. Aynı grup bünyesinde, bir çok başarılı private equity projede etkin görev almış, bazı projelerde ise proje yöneticisi sorumluluğunu üstlenmiştir. Mesut Çetin, EastPharma Ltd ve Saba İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca, grup bünyesindeki diğer şirketlerde de CFO görevini yürütmektedir. Mesut Çetin, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunu olup, yüksek lisansını Koç Üniversitesi EMBA programında tamamlamıştır.

Ayşecik Haas

Yönetim Kurulu Üyesi

DEVA Holding'in İcracı Olmayan Yönetim Kurulu Üyesi olan Ayşecik Haas, 1991 senesinde Ankara Özel Yükseliş Koleji'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde, ekonomi mastırını Texas Tech Üniversitesi'nde yapmıştır. İş hayatına Türkiye'de Emek Elektrik ve Beko Elektronik'te mühendislik ile ilgili çeşitli görevlerde başlayan Ayşecik Haas, ekonomi mastırından sonra New York'ta finans sektöründe çalışmış, dönüşünde kısa bir dönem Hattat Holding'de yatırım uzmanı olarak görev yapmış olup, 2008-2015 yılları arasında NAR Group Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Halen N.A.R.G Holding A.Ş. ve New Life Yaşam Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu üyesidir.

Güneş Ufuk

Yönetim Kurulu Üyesi

DEVA Holding’in Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Güneş Ufuk, İsviçre’nin St. Gallen Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans eğitimi gördükten sonra İsviçre’nin çeşitli firmalarının satış ve pazarlama bölümlerinde çalışmış, Türkiye’de Kemer Golf & Country Club, Superonline ve yine bir Çukurova Grubu şirketi olan YKS’de çeşitli üst yönetim fonksiyonlarında bulunmuştur. Profesyonel kariyerini Kemer Golf & Country Club’da Genel Müdür olarak sonlandırdıktan sonra danışmanlık hayatına adım atan Ufuk, 6 seneyi aşkın süre MCT firmasında Yönetici ve Danışman olarak görev almış, Nisan 2010 itibarıyla k2 Danışmanlık firmasını kurarak Türkiye’nin çeşitli firmalarının gelişim ve yönetim konularında Yönetim Danışmanlığı, Eğitmenlik ve Konuşmacılık faaliyetlerine başlamıştır. k2 Danışmanlık ekibi ile Türkiye’de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 100’den fazla öncü kuruluşa hizmet veren Ufuk, özellikle “Satış& Pazarlama” “Liderlik” ve “Strateji” temelli konularda uzmanlaşmıştır. 2015 yılında kurucu ortak olarak K2C Danışmanlık firmasının kurulması ile birlikte eğitim faaliyetlerine K2C Danışmanlık’da devam etmektedir.

Sengül Soytaş

Yönetim Kurulu Üyesi

DEVA Holding’in Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Sengül Soytaş lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Indiana State Üniversitesi’nde İşletme dalında yaptığı yüksek lisansını birincilikle bitirmiştir. Profesyonel iş hayatına Indiana State Üniversitesi Small Business Development Center’da araştırma asistanı olarak başlamış, Türkiye’ye döndükten sonra kısa bir süre Emek Elektrik A.Ş ‘de İhracat Uzmanı olarak çalışmıştır. Daha sonra Vestel Ticaret A.Ş.’de Pazarlama Uzmanı, Pazarlama Sorumlusu ve Uluslararası Pazarlama Müdürü görevlerinde bulunmuş, büyük çapta birçok pazarlama projesi ve proje gruplarını yönetmiştir. 2015 yılının Haziran ayından bu yana farklı sektörlerdeki şirketlere yurt dışı pazarlarında faaliyet göstermeleri için uluslararası pazarlama ve iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.