YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Philipp Haas

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO
DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Philipp Haas; St. Gailen Ekonomi, Hukuk ve İş İdaresi İşletme Üniversitesi’nde ihtisas alanı bankacılık olmak üzere İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. Akıcı Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca ve Türkçe konuşmaktadır. 1992 yılından beri yatırım danışmanlığı ve yöneticilik gibi çeşitli görevleri üstlenmiş bulunan Philipp D. Haas, Doğu Avrupa Ülkeleri ve özellikle Türkiye pazarlarında geniş deneyime sahiptir. Ukrayna ve Türkiye’de birçok yeniden yapılandırma projelerinde yer almış olan Philipp D. Haas, 90’larda kurumsal yabancı yatırımcıları temsilen birçok yönetim kurulu üyeliği yapmıştır ve bunların arasında Ukrayna’da bulunan Rogan Brewery ile Türkiye’de bulunan Net Holding sayılabilir. İlaç sektöründe geniş deneyime sahip olan Philipp D. Haas, gelişmekte olan piyasalardaki fonlara ilaç sektöründe danışmanlık yaparak yatırımlarını Doğu Avrupa’ya yönlendirmiştir. Bunlar arasında daha sonra Zentiva adını alan Slovakopharma firması da bulunmaktadır. EastPharma Ltd ve DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Haas, aynı zamanda Saba İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., New Life Yaşam Sigorta A.Ş., Eastpharma İlaç Üretim Pazarlama San. ve Tic. A.Ş,’de de Yönetim Kurulu Başkanı; Eastpharma S.a.r.l’de ise Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca Grup bünyesindeki Devatis Ltd, Devatis Gmbh, Devatis A.G, Devatis de Mexico, S.DE RL. DE C.V, Devatis Pty Ltd, Devatis Canada Inc., Devatis d.o.o. Beograde, Devatis B.V. şirketlerinde yönetici, Devatis Inc. Şirketinde ise Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Mesut Çetin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & CFO
DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO’su olan Mesut Çetin, profesyonel hayatına 1999 yılında fon yönetim şirketi olan GEM Global Equities Management S.A. bünyesinde başlamış olup, takas, araştırma görevlisi, trader ve yöneticilik gibi değişik pozisyonlarda görev almıştır. Aynı grup bünyesinde, bir çok başarılı private equity projede etkin görev almış, bazı projelerde ise proje yöneticisi sorumluluğunu üstlenmiştir. Mesut Çetin, EastPharma Ltd ve Saba İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca, Grup bünyesindeki diğer şirketlerde de CFO görevini yürütmektedir. Mesut Çetin, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunu olup, yüksek lisansını Koç Üniversitesi EMBA programında tamamlamıştır.


Eşref Güneş Ufuk

Yönetim Kurulu Üyesi
DEVA Holding’in Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Güneş Ufuk, İsviçre’nin St. Gallen Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimi gördükten sonra İsviçre’nin çeşitli firmalarının satış ve pazarlama bölümlerinde çalışmış, Türkiye’de Kemer Golf & Country Club, Superonline ve yine bir Çukurova Grubu şirketi olan YKS’de çeşitli üst yönetim fonksiyonlarında bulunmuştur. Kemer Golf & Country Club’daki Genel Müdürlük görevini sonlandırmasının ardından danışmanlık hayatına başlayan Ufuk, 6 seneyi aşkın bir süre Yönetici ve Danışman olarak çalışmış, 2010 yılı itibarıyla k2 Danışmanlık firmasını kurmuş ve Türkiye’nin çeşitli firmalarının gelişim ve yönetim konularında Yönetim Danışmanlığı, Eğitmenlik ve Konuşmacılık faaliyetlerine başlamıştır. Ufuk, eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine 2015 yılında kurucusu olduğu; dijitalleşmeyi, uzaktan öğrenmeyi ve karma eğitimi odağına alan K2C Danışmanlık firmasında Türkiye ve yurt dışında çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 100’den fazla öncü kuruluşa hizmet vererek devam etmektedir. Güneş Ufuk özellikle “Satış & Pazarlama”, “Liderlik”, “Strateji” ve “Kurum Kültürü ve Değişim” temelli konularda uzmanlaşmıştır.

Ayşecik Haas

Yönetim Kurulu Üyesi
DEVA Holding’in İcracı Olmayan Yönetim Kurulu Üyesi olan Ayşecik Haas, 1991 senesinde Ankara Özel Yükseliş Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans öğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış, Ekonomi yüksek lisansını ise Texas Tech Üniversitesi’nde yapmıştır. İş hayatına Türkiye’de Emek Elektrik ve Beko Elektronik’te mühendislik ile ilgili çeşitli görevlerde başlayan Ayşecik Haas, ekonomi yüksek lisansının ardından New York’ta finans sektöründe çalışmış, Türkiye’ye dönmesinin ardından kısa bir dönem Hattat Holding bünyesinde Yatırım Uzmanı olarak görev yapmış, 2008-2015 yılları arasında NAR Group Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Halen New Life Yaşam Sigorta A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Sengül Soytaş

Yönetim Kurulu Üyesi
DEVA Holding’in Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Sengül Soytaş, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Indiana State Üniversitesi’nde İşletme dalında yaptığı yüksek lisansını birincilikle bitirmiştir. Profesyonel iş hayatına Indiana State Üniversitesi Small Business Development Center’da araştırma asistanı olarak başlamış, Türkiye’ye döndükten sonra kısa bir süre Emek Elektrik A.Ş.‘de İhracat Uzmanı olarak çalışmıştır. Daha sonra Vestel Ticaret A.Ş.’de Pazarlama Uzmanı, Pazarlama Sorumlusu ve Uluslararası Pazarlama Müdürü görevlerinde bulunmuş, büyük çapta birçok pazarlama projesi ve proje gruplarını yönetmiştir. 2015 yılının Haziran ayından bu yana farklı sektörlerdeki şirketlere yurt dışı pazarlarında faaliyet göstermeleri için uluslararası pazarlama ve iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.